V roce 2021 vznikl nápad dětem zpestřit čas domácí distanční výuky, a tak se zrodila soutěž Z pera a palety. Tento projekt měl úspěch, proto pokračuje i v tomto školním roce.

Téma pro tento rok je:

1923 – položení základního kamene naší školy

(Stavba byla dokončena v roce 1925).

Téma soutěže je nejen samotné položení základů a stavba, ale i doba, kdy se škola stavěla období první republiky. Téma je volné. Děti mohou umělecky ztvárnit své představy o stavbě školy, o životě ve škole, okolo školy. Jakým způsobem se škola stavěla. Jak vypadala škola, třídy, školní pomůcky, dětské hry. Jak byly děti oblečené. jak vypadalo psací pero… atd. atd.

Děti, namalujte na toto téma obraz, obrázek, udělejte koláž, použijte modurit, hlínu, pastelky, vodovky, uhel, malujte tužkou, štětcem, rukama, čím chcete nebo co máte po ruce. Zkuste napsat na toto téma povídku, pohádku, básničku, fejeton, reportáž, divadelní hru, scénář. Zkrátka cokoliv, co bude příběhem z vašich hlav a plodem vaší fantazie.

Letos vyhlašujeme ještě Speciální soutěž!

Návrh nového školního loga

Vítězný návrh bude sloužit jako inspirace pro nové školní logo.

Vyhlášení vítězů a vernisáž

V úterý 6. 6. 2023 si uděláme vernisáž na zahradě školy, ve venkovní učebně. Všechna vaše literární a výtvarná díla vystavíme a oceníme. K tomu nám zahraje hudba a užijeme si krásné odpoledne!

Hodnotit budete odborná porota. Diváckou a čtenářskou cenu vyhodnotíte vy, rodiče a učitelé.

Kategorie budou rozděleny jen podle věku:

Přípravná třída – 2. třída

3.- 4. třída

5. – 6.třída

7.- 9.třída

Ti nejmladší, kteří ještě nevládnou psaním, mohou své literární dílo nahrát jako zvukový záznam, my jej přepíšeme:)

Termín ukončení soutěže a odevzdání děl je 29. 5. 2023.

Těšíme se na vaše díla!

Spolek rodičů při ZŠ TGM